نکاتی در مورد خودارضایی در زنان!

نکاتی در مورد خودارضایی در زنان!

یکی از دلایل مهم خود ارضائی در خانمهای متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می باشد.

female-gender-sign

خود ارضائی عبارت از تحریک دستگاه تناسلی برای بدست آوردن لذت جنسی است. در اکثر موارد هر موقع حرف از خود ارضائی به میان می آید همه نگاهها معطوف به مردان می شود، ولی خودارضایی در میان خانمها نیز به فور یافت می شود، منتهی خانمها حتی با دوستان نزدیک خود نیز کمتر در مورد این عمل صحبت می کنند.

اکثر خانمها (Women) مثل مردان حداقل یک بار خودارضایی (Masturbation) را در طول زندگی تجربه کرده اند. اینکه از نظر علمی چه میزان از خودارضائی طبیعی و چه میزان آن غیر طبیعی است، هنوز مشخص نشده است. میزان شیوع خود ارضائی ما بین خانمها بصورت دقیق مشخص نیست، ولی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. میزان شیوع گزارش شده از ۹۰-۵۰ درصد متفاوت است. در یک بررسی در ایندیانا در آمریکا از ۲۰۰۰ خانم ۶۰-۱۸ ساله در مورد خود ارضائی پرسیدند، بیش از ۵۰ درصد آنها پاسخ دادند که خودارضایی می کنند. برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ارضائی داشته باشند. خود ارضائی همیشه در خانمهای مجرد دیده نمی شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خود ارضائی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است.

به دو دلیل بزرگ یک زن ممکن است در یک رابطه جنسی طبیعی به ارضاء جنسی نرسد:

    لذت نبردن ار رابطه جنسی طبیعی که خود آن دلایل بسیار زیادی از جمله نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر، ازدواجهای اجباری، تحت فشار قرار گرفتن جهت نزدیکی و غیره دارد.
    عدم مهارت و اطلاع کافی همسر از چگونگی ارضاء شدن خانمها.

یکی از دلایل مهم خود ارضائی در خانمهای متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می باشد. مرد اصلا یا نمی داند که یک خانم نیز باید به ارضاء جنسی برسد و یا اینکه چگونه یک خانم باید به ارضاء جنسی برسد را نمی داند. اکثریت قریب به اتفاق مردها فکر می کنند که رابطه واژینال مهمترین قسمت یک رابطه جنسی است در صورتیکه آن برای اکثر خانمها اهمیت چندانی ندارد. اکثر خانمها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به رابطه واژینال ندارند و در حقیقت برقرار کردن رابطه واژینال با خانم بدون آمادگی وی سبب درد شدید و از بین رفتن میل جنسی می شود. اکثر مردان ظرف دو دقیقه رابطه واژینال دچار انزال می شوند، در صورتیکه خانمها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به ۱۵-۱۰ دقیقه تحریک با کیفیت مناسب دارند، بنابراین اگر یک زوج اطلاع کافی از نحوه ارضاء جنسی در خانم نداشته باشند، خانم ممکن است جهت برطرف کردن نیازهای جنسی خود، اقدام به خودارضایی نماید. یکی دیگر از دلایل مهم خودارضایی در خانمها رها شدن خانم در رابطه جنسی قبل از رسیدن به ارگاسم است. یک سیکل جنسی از ۴ مرحله تشکیل می شود و مرد و زن باید از این ۴ مرحله عبور کرده و به ارضاء جنسی برسند. گاها در یک رابطه جنسی هم مرد و هم زن وارد این سیکل جنسی می شوند ولی مرد بعلت ارضاء شدن رابطه را قطع می کند درصورتیکه خانم هنوز سیکل جنسی را کامل نکرده است، در این موارد ممکن است خانم با خودارضایی سیکل جنسی را کامل کرده و به ارگاسم برسد.

برخلاف مردان، برای خودارضایی در خانمها روشهای مختلفی وجود دارند، یکی از این روشها استفاده از ویبراتور است. استفاده بیش از حد از ویبراتور سبب می شود که از دستگاه تناسلی رفع حساسیت شده و فرد در یک رابطه جنسی طبیعی نتواند به ارگاسم برسد. علاوه از آن، استفاده بیش از حد از ویبراتور سبب کرختی و کاهش حس دستگاه تناسلی می گردد. باید توجه داشت که تحریکی را که دستگاه ویبراتور ایجاد می کند هیچوقت قابل ایجاد توسط انسان نیست و اگر بعلت تداوم استفاده از آن سیستم عصبی به تحریکات ناشی از ویبراتور عادت کند، دیگر این خانم در حین رابطه جنسی طبیعی، ارگاسم را تجربه نخواهد کرد.

خانمهائی که بطور مداوم دارای سابقه خودارضایی بوده اند، یاد می گیرند که دقیقا چه چیزی برای آنها خوب و یا بد است و در طول زمان مهارت زیادی در رسیدن به ارگاسم پیدا می کنند و بدین ترتیب چون شوهر به هیچ وجه از دانش همسر خود آگاه نیست و در یک رابطه جنسی طبیعی خانم نمی تواند به انتظارات خود برسد، کم کم رابطه جنسی برا خانم بصورت یک تکلیف جهت برآورد کردن نیازهای جنسی شوهر در می آید و در تعدادی از موارد نیز کار به اختلافات شدید می کشد. چون خانم در رابطه طبیعی ارضاء نمی شود، بنابراین برانگیختگی جنسی پیدا نکرده و رابطه جنسی برای وی دردناک می شود و کم کم دچار سرد مزاجی شده و از برقرار کردن رابطه جنسی اجتناب می کند. تعدادی نیز چون با رابطه جنسی طبیعی ارضاء نمی شوند، دوست ندارند اقدام به کار یکطرفه بکنند. آموزش رسیدن به ارگاسم در مردان بسیار ساده و در زنان بسیار مشکل و پیچیده است. خانمهائی که سابقه خودارضایی زیاد دارند، در رسیدن به ارگاسم مهارت پیدا می کنند و دقیقا نیازهای خودشان را می دانند و چون شوهر از این نیازها بی خبر است، اختلافات شروع می شود.

یک نفر خانم حتما باید نیازهای خود در یک رابطه جنسی طبیعی را به شوهر خود گوشزد و حتی وی را آموزش دهد این باعث می شود که با گذشت زمان طرفین به نیازهای همدیگر پی برده و مهارت کافی پیدا کنند، بدون اینکه اختلاف جدی پیش بیاید. یکی دیگر از دلایل تداوم به خودارضایی در خانمها این است که در بعضی موارد خانمها برطرف شدن و یا تخفیف بعضی از مشکلات خود را به عمل خودارضایی نسبت می دهند، مثلا می گویند که خودارضایی سردرد میگرنی آنها را تسکین یا کاهش می دهد. چون خودارضایی سبب ارگاسم شدید می شود، در صورت تداوم آن، ارگاسم ناشی از رابطه جنسی ممکن است نیازهای یک خانم را برآورد نکند، و وی در ضمن اینکه رابطه جنسی طبیعی با شوهر خود دارد، برای تجربه ارگاسم شدید اقدام به خودارضایی بکند. نه تنها در جامعه ما بلکه در اکثر جوامع دیگر نیز زوایای خودارضایی در خانمها بخوبی آشکار نیست. خانمهائیکه خودارضایی می کنند، با استفاده از رسانه های زرد و در راس آن اینترنت اقدام به تهیه وسایل مختلف جهت خود ارضائی می کنند تا اینکه مناسبترین را برای خود پیدا می کنند، غافل از اینکه اگر وسیله خاصی در ابتدا سبب ارگاسم با کیفیت خوب می شود، ولی بعلت مصنوعی بودن این ارگاسم و عادت کردن سیستم عصبی، آنها مجبور هستند که روش خود ارضائی را تغییر دهند. گاها خانمی که وارد این سیکل می شود، نمی تواند از آن رهائی پیدا کند، مثلا اگر قبلاً یک بار خودارضایی (Masturbation) در روز با یک روش بخصوص نیازهای وی را برطرف می کرد، اکنون بعلت عادت کردن سیستم عصبی به ناچار باید برای بدست آوردن همان میزان رضایت جنسی تعداد موارد خودارضایی را زیاد کند، و ممکن است این روند افزایش تعداد موارد خودارضایی رفته رفته به رقم خطرناکی برسد که به آن اعتیاد به خودارضایی گفته می شود.

خود ارضایی در خانمها (Masturbation in Women) چندین تفاوت عمده با خودارضایی در مردان دارد:

    خانمها در مقایسه با مردان، خودارضایی را در سنین بالاتری شروع می کنند.
برخلاف مردان در بسیاری از موارد اجباری برای انجام آن ندارند، در صورتیکه در بیشتر مردانیک ه خودارضایی می کنند یک نیاز درونی آنها را وادار به خودارضایی می کند.
وقتی یک خانم یاد گرفت که چگونه خودارضایی بکند، معمولا این عمل را کمتر از مردان انجام می دهد.
خانمها کمتر از مردان بطور منظم اقدام به خودارضایی می کنند، مثلا ممکن است یک خانم بدون مشکل شش ماه خودارضایی را ترک کند، در صورتیکه آن بندرت در مردان اتفاق می افتد.
بر خلاف مردان روشهای خودارضایی (Masturbation) در خانمها بسیار زیاد است طوریکه یک خانم هنگام انجام کار منزل و یا تماشای تلوزیون و یا حتی در حین رانندگی نیز می تواند خودارضایی کند.

یکی از دلایلی که خانمها در سنین بالاتر و کمتر از مردان اقدام به خودارضایی می کنند این است که عضو جنسی مرد کاملا مشخص و بیرون از بدن وی است و مرد به راحتی در سنین پائین به حساسیت عضو جنسی خود پی می برد، در صورتیکه اعضاء جنسی منجر به ارگاسم در خانمها زیاد و اکثرا پنهان هستند و تشخیص آنها تا مدتها برای یک خانم مشکل است. مثلا پیداکردن محل کلیتوریس و حساسیت آن برای بسیاری از خانمها ساده نیست.

برخلاف مردان که هدف از خودارضایی (Masturbation) در آنها ارضاء جنسی است، دلایل خانمها برای خودارضائی فراوان و تعدادی از آنها به شرح زیر می باشند، یعنی اگر از یک خانم سئوال شود که چرا اقدام به خودارضایی می کند ممکن است یکی از پاسخهای زیرا را بدهد:

تسکین احساس نا خوشایند در واژن: چون حین ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات خود را بیرون می ریزد.
حفظ قدرت باروری
تجربه احساس خوشایند: یکی از دلایل اعتیاد به مواد مخدر آزاد شدن هورمون دوپامین با مصرف مواد مخدر است، حین ارگاسم نیز مقداری ماده دوپامین ترشح می شود.
استفاده از مواد پورنوگرافی که منجر به خودارضایی می شود.
بدنبال رویا و یا فانتزی جنسی
بهبود خلق و ایجاد آرامش: تعداد قابل ملاحظه از خانمهائی که خودارضایی می کنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمی برند، بلکه معتقد هستند که خودارضایی سبب بهبود استرس و خلق آنها می شود.
تعدادی از خانمها معتقد هستند که ارضاء جنسی در یک رابطه جنسی طبیعی دارای ملزومات زیاد و طولانی است و آنها حوصله آنرا ندارند و ترجیح می دهند خودارضایی کنند.
تعدای از خانمها مدعی هستند که خودارضایی سبب تسکین دردهای دوران پریود در آنها می شود.
با خودارضایی خطر حاملگی و یا ابتلا به بیماریهای مقاربتی وجود ندارد.
کنجکاوی جهت کشف نقاط پنهان بدن

به عنوان نکته پایانی بسیاری از خانمهائیک ه اقدام به خودارضایی (Masturbation in Women) می کنند از عمل خود شرمسار هستند و دوست دارند که آنرا ترک کنند. اگر دلیل خودارضایی میل جنسی زیاد باشد، امروزه داروهای موثری وجود دارند که بدون آسیب زدن به قدرت باروری و زنانگی، میل جنسی را به مقدار زیادی تعدیل و آنرا قابل کنترل می کنند، طوریکه با مصرف این داروها دیگر میل جنسی برای خانم آزاردهنده نخواهد بود.

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1394/03/24

28 دیدگاه برای “نکاتی در مورد خودارضایی در زنان!”

 1. NIKA گفت:

  مردها ک بیشتر خود ارضایی میکنن.

  البته اقایون ک کل راضی نمیشن
  سیرمونی ندارن
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • پگاه گفت:

   لایک بایت سیرمونی خخخخخخخخخخخخخخ

  • سارا گفت:

   سیرمونیو خوب اومدی

   دمت گرم

  • saeid گفت:

   این آمار در دختران ایرانی بیشتر از پسران است۴

   • NIKA گفت:

    خخخخخخخخخخخ

    اقایون احساس خطر کردن

    نخیر اقا سعید مردها بدتر هستند همه هم میدونم

    چرا جبه الکی میگیری. ؟؟؟؟؟؟؟؟
    مردها تا ۹۰ سالگی دلشون زن جوان میخواد
    بازنشستگی هم ندارن .خخخخخخخخخخخخخخخ

    • saeid گفت:

     من که بعید میدونم با این وضعیتی که می بینم اینطور باشه۴

    • امير گفت:

     در این صورت زنان جوان باید خیالشون راحت باشه
     و دیگه دنبال خود ارضائی و نخود ارضائی نباشن
     چون به هر حال مرداها یکی میگرن و ول میکنن و یکی دیگه میگیرن

   • امير گفت:

    سعید هم راست میگه ولی علتش هم بر میگرده به جمعیت انبوه
    زنان و دختران بی شوهر و هم نبود راه مناسب برای تخلیه میل
    جنسی و چیزای دیگه
    نیکا حقیقت تلخ است دیگه باید این یه مورد را قبول کنی

 2. امير گفت:

  بخشی به نام G-Spot در اندام تناسلی زنان وجود داره که به دلیل محل نامشخص
  اون در زنان مختلف کار ارضا شدن در زن را مشکل کرده و به همین دلیل ارضا شدن در بانوان سخت و خیلی دیر هنگام هست البته من شنیدم برخی زنان حتی
  با صحبت کردن با یک مرد هم ارضا میشن به هر حال نکات مرموزی وجود داره

 3. زینب گفت:

  سیرمونی یعنی چی نیکااا؟http://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif

  • امير گفت:

   واقعا یعنی چی ؟
   ربطی به سیر و پیاز داره یا از کلمه Ceremony انگلیسی میاد یا سیر بودن
   زینب هم داره جمجمه می خارونه

 4. رضا گفت:

  اره..خوبه از سایتتون ممنون که خوب اموزش و اگاهی مردمو زیاد میکنه..

 5. امير گفت:

  ولی خود ارضائی اگر تداوم داشته باشه عوارض زیادی همچون کاهش دید چشم
  و عوارض تناسلی ایجاد میکنه و باعث از بین رفتن شهامت میشه
  ازدواج خیلی راه بهتریه

 6. امير گفت:

  بیا مریم اینم مطلب علمی
  حالا دیگه فکر کنم تقاضای مطلب علمی نخواهی کرد

 7. raha گفت:

  من اصلا به این پستا هیچوقت نمیام
  الانم فقط اومدم بی ادبیتو به همه نشون بدم
  این اولین و اخرین بار بود که اومدم تو این پستا کامنت گذاشتمhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gifhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/smilie_girl_155.gif

 8. adonis گفت:

  من اصلا روم نمیشه نظر بدم تو این پستا.معلومه جای زن و مرد بدجوری
  عوض شده.بدجوری!اه اه مردا زنا رو از خود زنا بهتر میشناسن!http://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/smilie_girl_155.gifhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/smilie_girl_155.gifhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/smilie_girl_128.gif

 9. امير گفت:

  مطالب خاک بر سری
  این جمله اقتباس شده از سوی نیکا خانم معادل انگلیسی نداشت

 10. امير گفت:

  مطالب خاک بر سری
  این جمله اقتباس شده از سوی نیکا خانم معادل انگلیسی نداشت
  جز این مورد که شاید بهش نزدیک باشه :
  Shameful Issues

 11. مریم گفت:

  خیلی بده خیلیhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif

 12. امير گفت:

  واقعا ک….
  مردها هم از رابظه جنسی سیرمونی نمیگیرن
  زنان هم که هر روز خوشگل تر میشن
  دیگه وضع خیلی خراب میشه
  چاره در چیست ؟

 13. امیر گفت:

  آخرش واژه ” سیرمونی ” معنیش چی شد ؟
  این نیکا هم با واژه های گنگ و ناآشنا مشکل بزرگی ایجاد کرده
  Fantasy Bera ویکتوریاز سکرت هم معلوم نیست نیکا از کجا فهمیده
  خیلی باهوش هست

 14. امیر گفت:

  آخرش واژه ” سیرمونی ” معنیش چی شد ؟
  این نیکا هم با واژه های گنگ و ناآشنا مشکل بزرگی ایجاد کرده
  Fantasy Bra ویکتوریاز سکرت هم معلوم نیست نیکا از کجا فهمیده
  خیلی باهوش هست

دیدگاه خود را بنویسید