“قطارسریع السیر چنای” پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای هند

“قطارسریع السیر چنای” پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای هند

جدیدترین فیلم شاهرخ خان قطار سریع السیر چنای ساخته روهیت شتی با فروشی خارق العاده روبه رو شد ه است. این فیلم که تمام رکوردهای تاریخ سینمای هند را تغییر داده پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای هند هم لقب گرفت. این عنوان پیشتر به سه احمق ساخته راج کمار هیرانی تعلق داشت. به گزارش کافه سینما ،کارشناس سینمای هند تاران آرداش در صفحه شخصی خود اعلام کرد که فروش این فیلم در هند ظرف سه هفته ۲۰۲.۶۷  وفروش بین المللی قطار سریع السیر چنای هم چشمگیربوده است. تمام منتقدان/کارشناسان هندی  فیلم را  تقریبا پسندیده اند. در سایت متاکریتیک فقط منتقدان چهار مجله/سایت خارجی مشهور درباره این فیلم مطلب نوشته اند که براساس همین چهار نقد،سایت متاکریتیک امتیاز ۴۴ از ۱۰۰ را به فیلم داده است.طبعا نگاه منتقدان خارجی به فیلم های هندی که قواعد مرسوم سینمای خود را رعایت می کنند،معتدل تر است.

Chennai-Express

قطارسریع السیر چنای/ Chennai Express
کارگردان:روهیت شتی
فیلمنامه:روهیت شتی،یونس ساجاوال
مدیر فیلمبرداری:دادلی
موسیقی:ویشال و شکهر
بازیگران:شاهرخ خان(رائول )، دیپیکا پادوکن(میناما)،ساتیاراج(پدر میناما)،و…
محصول ۲۰۱۳ هند،۱۴۱ دقیقه


خلاصه داستان:
رائول به شهر کوچکی از ایالت تامیل نادو سفر می کند تا به وصیت پدربزرگش عمل کند و خاکسترهای او را به آب مقدس رامشوارام بریزد. او در قطار با دختری با نام میناما اهل روستای کوچکی آشنا می شود و این آشنایی کم کم به علاقه ای میان این دو تبدیل  می شود و ماجراهایی رخ می دهد .

واکنش منتقدان

هالیوود ریپرتر(امتیاز۷۰): هرچند فیلم مثل یک معرفی جذاب برای تماشاگر تازه ی ژآنر بالیوود عمل می کند اما برای کسانی که به خوبی تاریخچه فیلم های شاهرخ خان را می شناسند قطار سریع السیر چنای بیشترین جایزه خواهد بود، چراکه که فیلمنامه و ترانه ها ارجاعات فراوانی به فیلمهای نخست او دارند.

سایت راجر ایبرت(امتیاز۷۵): خواه قطار سریع السیر چنای گنجینه ایی از ازجاعات سینمایی به دیگر آثار روهیت شتی و شاهرخ خان باشد یا گسترش رومانس میان شاهرخ خان و دیپیکا پادوکن یا حادثه ی به زیبایی گنجانده شده(در داستان) یا ترانه های بی نظیر ِگاه و بی گاهش باشد،این فیلم همیشه چیزی در آستین اش دارد.

نیویورک تایمز/منتقد ریچل سالتز(امتیاز ۴۰): فیلم تقریبا دو ساعت و بیست دقیقه در جست و جوی کمدی و شخصیت هایش در یک داستان شتابزده ی سنگین پِت پِت می کند.

ورایتی/رانی شیب(امتیاز۴۰): نیاز مدام روهیت شتی برای حفظ قهرمان پروری رومانتیک ِ شخصیت هایش  علیه روایت خود از حماقت های آنها، اعصاب خرد کن است.

Related Post

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1392/06/05

دیدگاه خود را بنویسید