تبلیغات

چند ترفند برای افزایش سرعت تایپ کردن

چند ترفند برای افزایش سرعت تایپ کردن

195964

تایپ کردن یکی از متدوال‌ترین فعالیت‌های کاربران رایانه محسوب می‌شود آشنایی با ترفند‌های تایپ کردن علاوه بر دانش تخصصی کاربر، باعث افزایش سرعت انجام کار نیز می‌شود. در اینجا چهار ترفند را برای شما می‌گوییم.

۱-پاک کردن یک کلمه:
با استفاده از کلیدهای ctrl+backsapce به جای پاک کردن تک تک کاراکترهای یک کلمه، می‌توانید کلمات را پاک کنید این کار سرعت شما را در حذف کلمه‌های اشتباه افزایش می‌دهد.

۲-انتقال چشمک زن به ابتدای کلمه‌ی قبل یا بعد:
انتقال دادن چشمک زن به صورت دستی، زمان زیادی از تایپ کردن را به خود اختصاص می‌دهد برای افزایش سرعت، چشمک زن را به کمک میانبرهای صفحه کلید جابه‌جا کنید برای انتقال چشمک زن به ابتدای کلمه قبل از کلیدهای ترکیبی ctrl+left arrow و برای انتقال آن به ابتدای کلمه بعد از کلیدهای ترکیبی ctrl+right arrow استفاده کنید.

نکته: در مک به جای ctrl از کلید option استفاده کنید.

۳-ایجاد یک متن زیر یا بالانویس:
برای درج بالانویس در کنار یک کلمه، از کلیدهای ترکیبی  ctrl + shift + =و برای درج زیرنویس از کلیدهای  ctrl+ = استفاده کنید.

مطمئن باشید همین دو کلید میانبر، به صورت چشمگیری سرعت شما را افزایش خواهد داد.

۴-کپی کردن متن بدون استایل:
وقتی متنی را از یک منبع کپی می‌کنید، فرمت و استایل متن، همراه با آن کپی می‌شود. برای paste کردن متن، بدون فرمت و استایل (یعنی به صورت plain text) می‌توانید به جای استفاده از کلیدهای ترکیبی معروف ctrl + v، از کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+v استفاده کنید.

توجه داشته باشید که به غیر از نرم‌افزارهای مایکروسافت مانند word یا outlook، اغلب نرم‌افزارها و مرورگرها از این میانبر پشتیبانی می‌کنند برای نرم‌افزارهای استثنا از روش‌های زیر استفاده کنید:

-کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+v برای نمایش پنجره paste special

-کلیدهای ترکیبی ctrl+spacebar برای حذف فرمت و استایل متن

-استفاده از نرم‌افزار puretext و تعریف کلیدهای میانبر دلخواه (hotkeys) برای paste کردن بدون استایل متن‌ها.

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1393/01/30

تبلیغات

یک دیدگاه برای “چند ترفند برای افزایش سرعت تایپ کردن”

  1. NIKA گفت:

    من خودم سرعتم تو تایپ خیلی بالاس. احتیاجی ب این ترفند ها ندارم. خیلی سریع مینویسم

دیدگاه خود را بنویسید