زمان مناسب جدا کردن اتاق کودک از والدین

زمان مناسب جدا کردن اتاق کودک از والدین

زمان مناسب جدا کردن اتاق کودک از والدین

دوست دارید بدونید که زمان مناسب جدا کردن اتاق کودک از والدین چه موقع است ؟ پس با ما همراه باشید تا نکاتی را برای شماه بازگو کنیم .

زمان مناسب جدا کردن اتاق کودک از والدین

روانپزشک کودکان توضیحاتی در مورد جدا کردن محل خواب کودک از والدین ارائه داد.
کتایون رازجویان در آستانه برگزاری سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران در ارتباط با موضوعی مبنی بر اینکه کودکان از چه زمانی باید جدا از والدین خود بخوابند، گفت:
واقعا سن دقیق نمی‌توان در این زمینه اعلام کرد و بستگی به فاکتورهای متعددی مانند فرهنگ جامعه دارد ولی توصیه می‌شود که از زمان شیرخوارگی این اقدام انجام گیرد و کودک در تخت جداگانه‌ای به خواب رود.
وی بیان داشت:
اگر در شیرخوارگی جدا خوابیدن از والدین انجام نگرفته بهتر است صبر کنند تا زمان اضطراب جدایی طبیعی کودک کاهش یاد که این زمان معمولا بعد از ۳ سالگی است. اینکار نیاز به ارامش و صبر والدین دارد و لازم است زوجین در این مورد باهم هماهنگ عمل کنند.

رازجویان خاطرنشان کرد:

غالبا در زمان جدا کردن کودکان از خاموش بودن اتاق و تاریکی احساس هراس دارند بنابراین بهتر است که مقداری نور و روشنایی برای اتاق آنها در نظر گرفته شود. در گام بعدی از روش پاداش استفاده شود به طوری که برای تشویق کودک به او جایزه های کوچکی ارائه تا به مرور بتوان آنها را به جدا خوابیدن آموزش داد.
 

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1397/07/23

دیدگاه خود را بنویسید