راه حلی برای درمان ناخن جویدن کودکان

راه حلی برای درمان ناخن جویدن کودکان

راه حلی برای درمان ناخن جویدن کودکان

دوست دارید راه حلی برای درمان ناخن جویدن کودکان را یاد بگیرید ؟ پس با ما همراه باشید تا راهکاریهایی برای جلوگیری از ناخن جویدن کودکان را برایتان بازگو کنیم .

روانپزشک کودکان توضیحاتی در مورد درمان ناخن جویدن کودکان و جدا کردن محل خواب کودک از والدین ارائه داد.

به نقل از فارس ،‌ کتایون رازجویان در آستانه برگزاری سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روان پزشکان ایران در ارتباط با موضوع ناخن جویدن کودکان اظهار داشت: این مسئله یکی از عادت های رفتاری بسیار شایع در کودکان است که می تواند باعث ناراحتی والدین و اقدام جهت درمان و رفع مشکل شود.

وی افزود:

ناخن جویدن می تواند تنها یک عمل عادتی باشد ولی در مواردی می تواند همراه با سایر اختلالات باشد.
در غالب کودکان ناخن جویدن آنها ناشی از استرس و اضطراب نیست بلکه امکان دارد با انجام این عمل احساس خوشایندی به آنها دست داده و این مسئله سبب شده که به مرور این موضوع تبدیل به عادت در آنها شود.

این روانپزشک کودکان گفت:
البته هر چه که میزان تنش در کودکان افزایش یابد سبب می‌شود که این رفتار نیز بیشتر در آنها انجام گیرد. در صورتی که شدت این مسئله چندان زیاد نباشد  ٬می توان دبا افزایش سن کاهش یابد و از بین برود برای همین والدین نباید خیلی به آن حساس شوند چرا که نتیجه معکوس خواهد داد.

رازجویان گفت:

والدین باید ابتدا بتوانند از روش‌ هایی که دسترسی کودکان را به ناخن کمتر می‌کند استفاده کنند مثلاً هنگام تماشای فیلم کودک دستکش دستش کند یا دست هایش را زیر خودش بگذارد. اما در صورتی که این وضعیت خیلی در کودک شدید باشد یا باعث تغییر شکل ناخن شده یا عوارض گوارشی برای کودک ایجاد کند باید جهت مشاوره و درمان به روان پزشک مراجعه کنند.

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1397/07/23

دیدگاه خود را بنویسید