تبلیغات

عوارض جانبی مصرف غذای مانده

عوارض جانبی مصرف غذای مانده

امروزه با وجود مشغله های زیاد و وقت کمی که در اختیار داریم، اغلب زمانی برای پخت و پز نداشته و اکثرا به مصرف غذاهای مانده روی می آوریم. اگرچه این غذاها مزه بدی ندارند، اما تاثیر بدی روی بدن ما می گذارند. در ادامه به برخی از این اثرات اشاره می کنیم:

 غذای-مانده

مشکلات گوارشی
رشد باکتری ها در غذای مانده می تواند سوءهاضمه شدید ایجاد کند. در حقیقت، این باکتری ها باعث تخمیر غذا شده و روی روند هضم تاثیر منفی می گذارند.

سمی شدن غذا
گفته می شود که باکتری ها اغلب در غذاهایی که دو ساعت بعد از پخت داخل یخچال گذاشته نمی شوند، رشد می کنند. این را هم در نظر بگیرید که دمای ۴ تا ۴۰ درجه سانتیگراد دمای مناسبی برای رشد باکتری های مضر است.

اسیدیته (ترش کردن)
غذای مانده به دلیل حضور باکتری های مضر تخمیر شده و همین امر باعث اسیدیته شدن هر چه بیشتر آن می شود. مصرف این غذا باعث ترش کردن برای مدت طولانی می شود.

اسهال
سمی شدن بیش از حد غذا به حالت تهوع و دل درد شدید و در نهایت به اسهال منجر می شود. اسهال بیماری شدیدی است که گاهی به دلیل مصرف غذاهای حاوی باکتری های مضر اتفاق می افتد.

ترجمه: حمیده انیسی بصیر

نوین زی

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1394/11/29

تبلیغات

4 دیدگاه برای “عوارض جانبی مصرف غذای مانده”

  1. مریم گفت:

    طفلی شومل من ک همش غذای مونده و بیرون میخوره.بمیرم الهی.خب مجبوریم دیگ .هرکی زن دانشجوبگیره بهترازاین نمیشهhttp://www.overdoz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif

دیدگاه خود را بنویسید