تبلیغات

گفتگوی ویژه سایت فان صدا با احمد مقامی تهیه کننده

گفتگوی ویژه سایت فان صدا با احمد مقامی تهیه کننده

گفتگوی ویژه سایت فان صدا با احمد مقامی تهیه کننده

به گزارش سایت فانصدا ، احمد مقامی کارگردان جوان کشورمان ، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با نویسندگی و بازیگری تئاتر شروع کرده است .

در ادامه گفتگویی با ایشان انجام داده ایم که با هم مرور میکنیم .

از شروع فعالیت هنری خودتون بگویید:

  • ورود به دنیای هنربرای اولین بار در سال ۱۳۷۵ بود وقتی نوجوان ۱۲ ساله بودم در مدرسه یک فراخوان برای گروه سرود زده بودنند و من مشتاقانه ثبت نام کردم و بعد از سه ماه تمرین با گروهکر زیر نظراستاد شیرازیورود به به دنیای هنر شکل گرفت ، آنجا بود که  با بچه های تئاتر آشنا شدم .

احمد مقامی

  • ما به واسطه شغل پدرم در بندرعباس زنگی می کردیم ،شبانه روز تو شرجی و هوای  گرمای ۴۰ تا ۵۰ درجه بندرعباس تو پارک ، استادیوم ورزشی و کف خیابون ها با کمترین امکانات با بچه ها تمرین تئاتر می کردیم و از جون دل مایه می گذاشتیم . اون موقع بیشتر اجرا ها برای مدارس و دبیرستان ها  بود و جشن های ۲۲ بهمن ماه….این روند ادامه دادم تا سال ۱۳۸۰ که در رشته گرافیک  وارد دانشگاه شیراز شدم .

احمد مقامی

از چه زمانی وارد عرصه فیلمسازی شدید:

  • کارگردانی را سال ۱۳۸۷ با یک فیلم مستند به سفارش منطقه یکم نیروی دریایی ارتش که در سواحل بندرعباس ضبط شد شروع کردم . و همچنین در فیلم کوتاه ستاره های سوخته ، فیلم کوتاه طوفان ، فیلم کوتاه سکوت ، فیلم کوتاه آخرین معجزه به عنوان مدیر تولید وکارگردانی مستند محافظان دریا (راهیان نور دریایی سال ۱۳۹۸ ) همکاری داشتم.

عکس احمد مقامی تهیه کننده

عکس احمد مقامی تهیه کننده

عکس احمد مقامی تهیه کننده

جوایزی هم در طول این سال ها دریافت کرده اید :

  • بلی : در سی و هفتمین جشنوراه فیلم فجر بخش جنبی جشنواره اصفهان فیلم چشمهایت جایزه گرفت.

عکس احمد مقامی تهیه کننده

گفتگوی ویژه سایت فان صدا با احمد مقامی تهیه کننده

عکس احمد مقامی تهیه کننده

شما تهیه کنندگی و مدیر تولیدی ۲ فیلم بلند را در رزومه کاری خودتون دارید، در موردش توضیح بدید:

  • من سال ۱۳۹۷ به پیشنهاد حسین طبیب زاده تهیه کنندگی فیلم چشمهایت را کنار مجتبی کریمی قبول کردم  ، ما کنار هم درست مثل یک خانواده تلاش کردیم تا سربلند از تمام سختی ها و  مشکلات بیرون بیایم و خداراشکر نتیجه زحمات ما یک فیلم خوش ساخت و تماشگر پسند بود . که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و مورد تحسین بزرگان سینما و همچنین بازیگر و نماینده شورای سینمای خانگی کشور  دکتر رضا ایرامنش قرار گرفت ، هنوز جملات انرژی بخش دوستان هنرمند بعد از پخش فیلم تو گوش من هست و باعث انگیزه بیشتر ما شد

رضا ایرامنش رضا ایرامنش

بعد از چشمهایت :

فرودین ۱۳۹۸ در جلسه مشترکی که با حسین طبیب زاده و مجتبی کریمی داشتیم تصمیم گرفیتم وارد تهیه و  تولید  دومین فیلم  بلند بشیم .

۱۷مهرماه ۱۳۹۸ به تصمیمی که داشتیم جامع عمل پوشانیدم و با کلید خوردن فیلم سینمایی” هزار سال با تو ” دومین فیلم بلند را با تجربه ای متفاوت از چشمهایت به تصویر کشیدیم.

عکس احمد مقامی عکس احمد مقامی عکس احمد مقامی عکس احمد مقامی

  •  فیلم سینمایی هزار سال با تو بلافاصله بعد از تدوین مورد بازبینی اداره ارشاد قرار گرفت و مجوز ورود به سی و هشتمین جشنوراه فیلم فجر را گرفت .
  • حضور پررنگ فیلم سینمایی” هزار سال با  تو” در جشنواره فیلم فجر  خستگی کار را از تن همه ی ما  بیرون کرد ، و به حدی مورد استقبال عموم قرار گرفت که در  روزهای اکران تمام صندلی ها پر از تماشاچی شده بود و تعداد زیادی در پله و بین صندلی های سینما نشسته بودن ، دیدن این صحنه اول من را شرمنده لطف و مهربانی مردم کرد و بعد بهم انگیزه بسیار زیادی داد .

عکس احمد مقامی

شما به بازیگری علاقه دارید و بازی هم می کنید :

  • بله ، ابتدای کار هنری من با بازیگری بود ، من در فیلم چشمهایت در نقش شهرام مقابل سام کرمی و در فیلم سینمایی هزار سال با تو در نقش ساسان مقابل مهران رجبیو رز رضوی بازی کردم .

برنامه آینده شما :

چند ماهی است درحال انجام مقدمات یک سریال هستیمو بعد از جمع بندی های لازم موضوع را رسانه ای خواهیم کرد .

 

ارسال شده توسط Mehrdad در تاریخ 1399/09/28

تبلیغات

دیدگاه خود را بنویسید